Wstępna runda PP - Ajaks Częstochowa

Po blisko dwóch miesiącach oczekiwania zaczynamy nowy sezon. Podobnie jak przed rokiem Orzeł zainauguruje sezon spotkaniem w ramach Pucharu Polski,a naszym rywalem będzie debiutujący Ajaks Częstochowa. Do tej pory Ajaks słynął z szkółki piłkarskiej,jednak od nowego sezonu klub z ul.Starzyńskiego postanowił spróbować sił w rozgrywkach seniorskich. W niedawnym pierwszym sparingu Ajaks zremisował z Gromem Poczesna 2:2.
Kadra zespołu prowadzonego przez Piotra Pawłowskiego oparta jest na młodych zawodnikach,jednak w składzie znalazło się również miejsce m.in. dla doświadczonego Tomasza Stachyry,który ma za sobą krótki epizod w barwach Orła.
W kadrze Ajaksu znajdują się również gracze wypożyczeni z Orła - Łukasz Bartosik, Mateusz Mazur oraz Sambor Warzecha.

Od 1998 roku,a wiec odkąd istnieje Ajaks,Orzeł mierzył się z klubami z Częstochowy dziewięciokrotnie. Dotychczas najczęściej mierzyliśmy się z Płomieniem Kuźnica Marianowa (12-krotnie). Spotkanie z Ajaksem zapisze się więc w historii jako 10. pojedynek z częstochowskimi klubami.

Uczniowski Klub Sportowy Ajaks Częstochowa

Rok założenia:1998