Liga na start

Po 56. dniach przerwy między sezonowej startują ligowe rozgrywki w sezonie 2015/2016. Niestety po trzech latach gry na szczeblu Klasy Okręgowej,w tym sezonie przyjdzie się mierzyć nam szczebel niżej. Pierwszym ligowym rywalem będzie Maraton Waleńczów.

Klub z gminy Opatów powstał w 2005 roku. Od 2012 roku występuje w A-Klasie. Rozpoczynający się właśnie sezon będzie więc czwartym z rzędu na tym szczeblu rozgrywek. Miniony sezon Maraton skończył w grupie neutralnej.

Przed sezonem Orła zasiliła dwójka graczy związana w ubiegłym sezonie z Maratonem. Trenerem został Konrad Wilk,a nowym pomocnikiem Dawid Idasz.

Na temat zbliżającego się sezonu i meczu z Maratonem o wypowiedź poprosiliśmy trenera Konrada Wilka:

Orzeł ma zarząd,który dobrze funkcjonuje, relacje miedzy trenerem,a zawodnikami są dobre. W kadrze posiadamy zawodników doświadczonych połączonych z młodzieżą co jest dobrym rozwiązaniem. Myślę że te czynniki zdecydowały o tym ze jestem w Orle. Bardzo miło wspominam prace w Maratonie .Obecnej Kadry Maratonu nie znam

Nowy trener wspomniał również o Dawidzie Idaszu z którym grał już w Maratonie:

Dawid jest to młodzieżowiec z predyspozycją rozwijania się . W drużynie jest kilku młodych utalentowanych juniorów i potrzeba nam takich zawodników

Orzeł nigdy nie zmierzył się z klubem z Waleńczowa w rozgrywkach ligowych. Oba kluby spotkały się jednak w pierwszym sparingu w 2013 roku. Wówczas Orzeł był górą wygrywając 5:1.Dzień później w pojedynku w hali w Kłobucku padł wynik 16:12 dla Maratonu. Kto jutro będzie górą w pierwszym oficjalnym spotkaniu tych drużyn?

Jako spadkowicz Orzeł może mieć tylko jeden cel - jak najszybszy powrót na szósty szczebel rozgrywek. Oby ta droga rozpoczęła się jutro.

1. kolejka A-klasy

15.08.2015 godz. 18:00