Podsumowanie roku 2015

Kończący się rok był dla Orła szczególny. W tym roku minęło 65 lat od założenia Klubu. Niestety "prezentem" okazał się spadek z Klasy Okręgowej. Mimo że Orzeł zajął miejsce niezagrożone spadkiem,w wyniku spadku z IV ligi drużyn z okręgu częstochowskiego (Pilicy Koniecpol i MLKS Woźniki) jesienią był zmuszony do gry w A-klasie.

W przeciągu mijającego roku barwy Orła reprezentowało 29 zawodników. Ponad połowa z nich (16) wystąpiła zarówno wiosną jak i jesienią. Pięcioro wystąpiło jedynie wiosną,a jesienią zobaczyliśmy ośmiu nowych graczy.

Najstarszym zawodnikiem został Cezary Mazurkiewicz,który w ostatnim spotkaniu w 2015 roku z Płomieniem Czarny Las wystąpił mając 40 lat i 105 dni. Dla porównania najmłodszym zawodnikiem został Łukasz Bartosik,który trzy dni po swoich 16-tych urodzinach zagrał 15 minut w spotkaniu z Sokołem Wręczyca Wielka.

Najwięcej meczów zarówno w lidze jak i Pucharze rozegrał Adrian Stolarski -31. Wychowanek Beniaminka Częstochowa zdobył również najwięcej goli, bo aż 21.Najwięcej czasu na boisku spędził jednak Kornel Ryś. Nasz obrońca rozegrał łącznie 2660 minut.

Oto pełne statystyki zawodników Orła

W kończącym się roku 42 razy mieliśmy okazję oglądać mecze Orła. 29 razy były to mecze o ligowe punkty, 3 razy były to spotkania w Pucharze Polski,a pozostałe 10 to sparingi. Bilans bramkowy w wszystkich rozgrywkach wyniósł 108:76.

Oto spis wszystkich spotkań Orła w 2015 roku.