Zwycięstwo w trudnych warunkach

W sobotę do Częstochowy zawitał Grom Cykarzew. Orzeł na prowadzenie wyszedł w 15 minucie,dzięki wykorzystaniu rzutu karnego przez Kornela Rysia. Chwilę później mogło być 2:0,jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gości. Grom przeprowadził kontratak,jednak skuteczną interwencją przed polem karnym wykazał się Sebastian Knysak. W 30 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po rzucie wolnym piłka odbiła się kolejno od poprzeczki,bramkarza i została przed linią bramkową. Najlepszym refleksem wykazał się napastnik gości Łukasz Jończyk. Remis nie utrzymał się jednak długo. Trzy minuty później,akcję na gola zamienił Mateusz Jabłko. Przed końcem pierwszej połowy w zamieszaniu pod bramką Gromu najlepiej wykazał się Dawid Idasz zdobywając bramkę na 3:1.

Drugą połowę rozpoczęła się od podwyższenia prowadzenia Orła. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Wyrwał. Goście nie odpuszczali czego skutkiem był gol po rzucie rożnym w 58 minucie autorstwa Michała Turka. Strzelecki festiwal trwał w najlepsze.bo zaledwie minutę później było już 5:2 za sprawą Cezarego Mazurkiewicza. Wynik ustalił w 87 minucie Adrian Stolarski.