Pewny awans w Pucharze

W piątkowe upalne popołudnie Orzeł mierzył się z Sokołem Olsztyn we wstępnej rundzie Pucharu Polski, Trenerem Sokoła jest Paweł Krawczyk,czyli trener,który awansował z Orłem do Okręgówki w sezonie 2011/2012. Mecz lepiej będzie lepiej wspominał jednak oficjalnie debiutujący na ławce Orła Konrad Wilk.

Orzeł rozstrzygnął mecz w pierwszych 26. minutach. Pierwszą bramkę już w siódmej minucie zdobył Adrian Stolarski. Kolejne dwie bramki padły w przeciągu minuty. Najpierw niefortunnie w siedemnastej minucie piłkę do swojej bramki skierował Adrian Lupa,a chwilę później Cezary Mazurkiewicz wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Sebastianie Lachowskim. Wynik ustalił w dwudziestej szóstej minucie właśnie Sebastian Lachowski.

W pierwszej rundzie Orzeł podejmie Liswartę Popów. Jest więc szansa na rewanż za zeszłoroczną porażkę również w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Mecz zaplanowany jest na 26 sierpnia.

Wypowiedzi pomeczowe:

grający trener Sokoła Olsztyn Paweł Krawczyk

Zgodziliśmy się i poszliśmy rywalowi na rękę,bo prezes Orła ma jutro urodziny,ale przypłaciliśmy tym, że nie mogłem dziś skorzystać z pięciu podstawowych piłkarzy. Obiekt jest bardzo ładny, co roku myślimy o awansie i nic nam nie wychodzi więc teraz być może po cichu liczymy

kapitan Orła Kiedrzyn Kamil Marczyk.

- Ubiegły sezon nie był dla nas przyjemny,ale ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy i myślę, że będziemy liczyć się w walce o powrót do ligi okręgowej

Sokół Olsztyn – Orzeł Kiedrzyn 0:4 (0:4)

0:1 Adrian Stolarski 7`
0:2 Piotr Lupa (samobójcza) 17`
0:3 Cezary Mazurkiewicz 18` (karny)
0:4 Sebastian Lachowski 26`

Sędziował: Konrad Sierociński (WS Częstochowa). Widzów:20.
Żółte kartki: Lachowski (Orzeł).

Sokół Olsztyn: 1. Mateusz Woźniak (46` 22. Rafał Buczkowski), 4. Konrad Mizera, 5. Piotr Lupa, 16. Paweł Krawczyk, 17. Dawid Gajda, 14. Kamil Walasek, 9. Tomasz Kała, 7. Maciej Wójcik, 19. Adam Bukowski (46` 11. Adam Michalik), 15. Adrian Wójcik, 18. Michał Tomalski.
Trener: Paweł Krawczyk.

Orzeł Kiedrzyn: 1. Sebastian Knysak, 22. Krystian Jasnos, 8. Kornel Ryś, 21. Marcin Kwaśniewski (60` 2. Dawid Kos), 13. Mateusz Jabłko, 9. Kamil Marczyk, 15. Dawid Idasz (46` 6. Sebastian Stasik), 11. Sebastian Lachowski, 5. Łukasz Lechowski, 10. Cezary Mazurkiewicz (55` 7. Robert Jędrzejczyk), 17. Adrian Stolarski.
Trener: Konrad Wilk

źródło : cz-piłka.pl, zdjęcie - Waldemar Deska