Podsumowanie rundy jesiennej - seniorzy

Za nami runda jesienna w częstochowskiej A-klasie.

W meczach ligowych barwy Orła reprezentowało 24 zawodników. 16 z nich grało w Orle również w minionym sezonie. Trzech graczy zagrało we wszystkich spotkaniach. Żaden jednak nie spędził na boisku kompletu minut. Najbliżej był Kornel Ryś,który na ligowych boiskach spędził 1220 minut.

Wśród strzelców najlepszy okazał się Adrian Stolarski,który wpisał się na listę strzelców 12 razy. Jest też autorem największej ilości bramek w jednym spotkaniu- w meczu z Maratonem Waleńczów zdobył siedem goli.
Inni zawodnicy,którzy kompletowali hat-tricki to Sebastian Lachowski,Kornel Ryś oraz trzykrotnie Cezary Mazurkiewicz (dwa razy w lidze i raz w Pucharze Polski). Pięć goli w lidze to bramki samobójcze naszych przeciwników.

Najmłodszym zawodnikiem został Łukasz Bartosik,który trzy dni po swoich 16-tych urodzinach zagrał 15 minut w spotkaniu z Sokołem Wręczyca Wielka. Z kolei najstarszym zawodnikiem został Sebastian Knysak.

Oto pełne statystki zawodników.

Legenda :
*statystki dotyczą meczów ligowych,wartości w nawiasach dotyczą meczów Pucharu Polski
*w przypadku bramkarzy liczba bramek oznacza mecze z czystym kontem / bramki wpuszczone
*liczba kartek - żółte kartki / czerwone kartki

Rozgrywki ligowe zaczęły się od mocnego uderzenia. Już w pierwszej kolejce Orzeł zanotował rekordowe zwycięstwo pokonując 13:0 Maraton Waleńczów. Rekord ten został pobity w 12. kolejce,kiedy to Orzeł pokonał wspomniany Maraton 0:17.

Ogólnie w lidze Orzeł odniósł 10 zwycięstw, 1 remis oraz 3 porażki. Przygoda z Pucharem zakończyła się przedwcześnie. Z powodu plagi kontuzji Orzeł był zmuszony do zrezygnowania w drugiej rundzie.